Zimni dezen Scorpion

ZIMNÍ PNEUMATIKY a ZÁKON

Pneumatiky Pirelli jsou vyvíjeny pro Vaše bezpečí a jízdní komfort.

Sněhová vločka
Povinnost mít zimní pneu platí mezi 1. listopadem a 31. březnem, a zároveň pokud se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.

Pozor na značku
zimní výbava, která na vybraných úsecích zavádí bezpodmínečnou povinnost mít na vozidle zimní pneumatiky.

NEŽ VYJEDETE DO ZIMY

Sněhová vločka

Změřte hloubku dezénu, nejlépe na více místech, protože může být sjetý nerovnoměrně. Podívejte se i na ráfky, zda nejsou ohnuté. Hloubka vzorku hlavních dezénových drážek nebo zářezů pneumatiky musí být nejméně 4 mm pro osobní vozy (do 3,5 t).

Sněhová vločka

Zimní pneumatiky jsou vyrobeny z měkčí směsi, která své nejlepší vlastnosti vydává při teplotách pod 7 stupňů Celsia. Oproti letním pneu mají mnohem lepší trakci na sněhu a ledu.

Na zimu je dále vhodné mít v ostřikovačích nemrznoucí kapalinu, škrabku na okna, hadřík na čelní sklo zevnitř a pro jistější pocit můžete přidat i startovací kabely či tažné lano. Možná oceníte i náhradní rukavice, smetáček a rozmrazovací sprej na zámky.

Potřebujete poradit? E-mailová adresa klub@pzeroclub.cz je Vám k dispozici.

VYHLEDÁVÁNÍ PARTNERŮ

Zadejte Vaši polohu