Zimni dezen Scorpion

ZIMNÍ PNEUMATIKY a ZÁKON

Pneumatiky Pirelli jsou vyvíjeny pro Vaše bezpečí a jízdní komfort.

Sněhová vločka
- Povinnost mít zimní pneu platí mezi 1. listopadem a 31. březnem, a zároveň pokud se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.

- Pozor na značku
zimní výbava, která na vybraných úsecích zavádí bezpodmínečnou povinnost mít na vozidle zimní pneumatiky.

NEŽ VYJEDETE DO ZIMY

Sněhová vločka

- Změřte hloubku dezénu, nejlépe na více místech, protože může být sjetý nerovnoměrně. Podívejte se i na ráfky, zda nejsou ohnuté. Hloubka vzorku hlavních dezénových drážek nebo zářezů pneumatiky musí být nejméně 4 mm pro osobní vozy (do 3,5 t).

Sněhová vločka

- Zimní pneumatiky jsou vyrobeny z měkčí směsi, která své nejlepší vlastnosti vydává při teplotách pod 7 stupňů Celsia. Oproti letním pneu mají mnohem lepší trakci na sněhu a ledu.

Na zimu je dále vhodné mít v ostřikovačích nemrznoucí kapalinu, škrabku na okna, hadřík na čelní sklo zevnitř a pro jistější pocit můžete přidat i startovací kabely či tažné lano. Možná oceníte i náhradní rukavice, smetáček a rozmrazovací sprej na zámky.

Potřebujete poradit? E-mailová adresa klub@pzeroclub.cz je Vám k dispozici.

VYHLEDÁVÁNÍ PARTNERŮ

Zadejte Vaši polohu